Jak jeździć dobrze na oponach całorocznych

Kilka porad naszego kierowcy testowego Damiena Desse’a

„Pojazd na oponach BFGoodrich g-Grip ALL SEASON prowadzi się całkiem normalnie! Gama powstała specjalnie po to, żeby kierowca nie musiał martwić się o to, jak jeździć po różnych drogach i w różnych porach roku” wyjaśnia Damien Desse, kierowca testowy naszych opon w ciągu ostatnich sześciu lat.

Opona BFGoodrich g-Grip ALL SEASON posiada klasę C przyczepności na mokrej nawierzchni z etykiet, co dowodzi bezpieczeństwa jej użytkowania. Opona posiada oznaczenie 3PMSF mówiące o dobrej trakcji na zaśnieżonych drogach, dzięki czemu spełnia normy stosowane w odniesieniu do opon zimowych.

    

    

Połączenie innowacyjnych technologii jest gwarancją, że skorzystasz z przyczepności i przyjemności z jazdy latem i dobrego przyspieszania i hamowania na drogach zaśnieżonych!

„Oczywiście, jeśli regularnie jeździsz po śniegu, to wybierz raczej opony zimowe, które dadzą ci więcej komfortu na co dzień” zaznacza Damien.

A jeśli chodzi o porady odnośnie jazdy, to samochód „prowadzi się tak samo, jak ze wszystkimi innymi oponami!” Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, planując pierwszą przejażdżkę po śniegu, to wyczuć zachowanie i przyczepność opon na różnych typach śniegu (śliskim, grząskim, gołoledzi itd.). Zjeżdżając lub wjeżdżając pod wzniesienie staraj się lekko puszczać sprzęgło i w miarę delikatnie przyspieszać i hamować.

Jedź płynnie, równomiernie i przewiduj zachowanie swojego samochodu i innych użytkowników dróg. To zawsze zalecam podczas do jazdy po śniegu, niezależnie od opon” mówi Damien.

 

„Podsumowując, nowa opona zapewnia mobilność i bezpieczeństwo w każdych warunkach, bez żadnych ograniczeń za kółkiem. I co najważniejsze, zachowujesz niezmienną przyjemność z jazdy!” kończy Damien.