Sztuka pokonywania zakrętów według BFGoodrich

Odczucia z jazdy nie są jednoznaczne z prędkością …
Kierowca powinien zawsze przedkładać bezpieczeństwo nad prędkość i przestrzegać przepisów drogowych. Prędkość nie jest niezbędna do odczuwania niezapomnianych doznań za kierownicą. Wyjątkowa przyczepność opon BFGoodrich zapewnia najwięcej przyjemności z jazdy na wirażach i krętych drogach.
Do wejścia w zakręt trzeba się dobrze przygotować: nie tylko za kierownicą, ale również wybierając opony wysokich osiągów. Wyposażenie samochodu w opony BFGoodrich i stosowanie się do opisanych tu porad dotyczących jazdy pozwoli gładko pokonywać wszelkie zakręty.

Przed zakrętem…

Aby pokonać zakręt z możliwie najlepszą przyczepnością i sterownością, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo, zalecane jest odpowiednie przewidywanie i hamowanie przed zakrętem, kiedy przednie koła są jeszcze ustawione prosto.

Opony BFGoodrich zapewniają lepszą przyczepność wzdłużną, a dzięki temu lepszą przyczepność przy hamowaniu.

… Na zakręcie…

Unikaj hamowania podczas zakręcania, ponieważ przeniesienie ciężaru na przód pojazdu powoduje zmniejszenie przyczepności tylnych kół, co zwiększa ryzyko poślizgu.

Dzięki doskonałej przyczepności poprzecznej opony BFGoodrich zapewniają niezrównaną przyczepność w całym cyklu pokonywania zakrętu. Co więcej oferowana przez opony precyzja toru jazdy pozwoli na kierowanie pojazdu dokładnie tam, gdzie tego chcemy.

… Na wyjściu z zakrętu…

Na wyjściu z zakrętu przyspiesz dopiero wtedy, gdy przednie koła będą ustawione prosto. Przyspieszenie powinno zależeć od kąta skrętu kierownicy, zatem wychodząc z zakrętu należy przyspieszać stopniowo. Przyczepność wzdłużna opon BFGoodrich zapewni wówczas optymalne przyspieszanie.

Naturalna równowaga i doskonała przyczepność opon BFGoodrich pozwoli lepiej pokonywać zakręty.